Sprawdzanie przebiegów w autach zagranicznych.

Sprawdzenie przebiegu po numerze rejestracyjnym

Sprawdzenie przebiegu po numerze rejestracyjnym

Jak sprawdzić przebieg samochodu? W dzisiejszych czasach kupić samochód ze skręconym licznikiem jest zapewne łatwiej niż taki, który ma oryginalny przebieg, nie mniej jednak nie oznacza to, że kupujący zostają sami sobie bez żadnych środków do „walki”. W cywilizowanych krajach przebieg samochodu wpisuje się choćby przy okazji okresowego badania technicznego, co potem można na odpowiedniej stronie sprawdzić. Czy można by tak u nas zrobić?A i owszem, ale chyba dla niektórych rządzących jest to nieopłacalne i łatwiej/szybciej podnieść kolejne akcyzy,podatki itd, zamiast łatać dziurę budżetową karami dla oszustów…No ale nie będę wylewał tutaj żali na władzę, tylko podam kilka stron, gdzie można sprawdzić przebieg.

 

Dania – możemy sprawdzić przebieg wpisując nr VIN lub oryginalny nr rejestracyjny (dane te będą w dokumentach pojazdu)

Szwecja – możemy sprawdzić przebieg wpisując  oryginalny nr rejestracyjny (dane te będą w dokumentach pojazdu)

Belgia – możemy sprawdzić przebieg mając nr car-pass, niestety większość aut w PL nie posiada go, przynajmniej tak twierdzą sprzedawcy, którzy mają coś do ukrycia.

Anglia- możemy sprawdzić przebieg mając numer rejestracyjny oraz MOT.

Niestety mniejsze szanse mamy, jeśli chodzi o auta z Niemiec czy Holandii, tutaj zostaje nam szukać po numerze VIN w ASO. W przypadku Holandii jest jeszcze szansa, że znajdziemy w sieci stare ogłoszenie holenderskie, jeśli czas, który upłynął od sprowadzenia do sprawdzenia nie jest zbyt długi. Lub możemy posłużyć się ewentualnie stroną, gdzie możemy sprawdzić przebieg samochodu z Holandii.

Jeszcze jakieś pomysły?

 

jak sprawdzić przebiegjak sprawdzić przebieg samochodujak sprawdzić realny przebieg samochodusprawdzanie przebiegusprawdzenie przebiegusprawdzenie przebiegu po nr rejSprawdzenie przebiegu po numerze rejestracyjnymsprawdzenie przebiegu samochodu z Belgiisprawdzenie przebiegu samochodu z Daniisprawdzenie przebiegu samochodu z Holandiisprawdzenie przebiegu samochodu z Niemiecsprawdzenie przebiegu samochodu ze Szwecji

Komentarzy: 2

Zostaw komentarz
pytajacy1

12 maja 2015 o 18:45

Witam!

Mam pytanie odnosnie sytuacji. Brytyjskie auto bedac w Polsce mialo stluczke z winy kierowcy auta ubezpieczonego w Polsce. Ubezpieczyciel wyplacil pieniadze na naprawe. Czy jest mozliwosc zeby ubezpieczyciel brytyjski sprawidzl ze auto bylo wypadkowe? Czy jest mozliwosc sprawdzenia czegos takiego? Z gory dzieki

    Akuq

    12 maja 2015 o 20:35

    Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Aczkolwiek nie sądzę, by towarzystwa wymieniały się informacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *