FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jeśli masz inne pytania-pisz tutaj:

Czy w Polsce kupię tanio auto?

Odpowiedź brzmi NIE-a dlaczego, ano dlatego, że większość aut pochodzących z importu a będących w atrakcyjnych cenach ma za sobą jakąś ukrytą przeszłość i z doświadczenia wiem, że nie jest to dobre rozwiązanie a często potem również dość kosztowne. Zdecydowanie lepiej jak klient chce zakupić DOBRE auto, wtedy szanse na wtopienie swoich ciężko zarobionych pieniędzy maleją znacznie. Generalnie można podejść do sprawy w ten sposób, że cena odzwierciedla stan auta, jak niska cena to auto za wiele sobą też nie będzie reprezentowało.

Jak kupić dobre auto używane i czy jest  możliwe?

Jest to możliwe jednak należy pamiętać, że takie auto finalnie wyjdzie drożej, niż okazje z popularnych serwisów internetowych, jednak będzie to auto bez ukrytych opłat, bez ukrytych wad, jego pochodzenie będzie znane, stan techniczny będzie adekwatny do ceny. Proszę mieć świadomość, że nikt nie sprzeda dobrego auta w cenie złomu, a już  na pewno nie pośrednik, bo przecież jeśli byłoby dobre nie musiałby go „pchać” w najniższej cenie tylko sprzedać drożej, dlatego te okazje obwarowane są pułapkami, o których szerzej będzie napisane.

Jak wybrać swój wymarzony samochód?

Najpierw trzeba zacząć od ustalenia swojego budżetu, z tej puli przeznaczyć ok 15% na rejestrację, ewentualnie drobne wymiany oleju, rozrządu-jeśli te nie są udokumentowane, czy jakiejś części w zawieszeniu. Pamiętaj, że nabywasz auto używane, a więc z samej definicji wynika, że nie będzie wszystko tak samo działało jak w nowym aucie i niektóre wymiany mogą być konieczne-z pewnością nie deklasyfikuje to auta przy oględzinach, bo przecież nikt nie remontuje auta przed sprzedażą-należy być tego świadomym.

Kolejnym krokiem jest wybór modelu-przy autach tańszych najlepiej mieć wybrane 3-4 modele i skupić się na poszukiwaniu auta w jak najlepszym stanie, przy autach droższych wybrać te, które będą miały udokumentowaną przeszłość, unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek. Nie należy się również bardzo daleko wybierać na oględziny samochodu, bo poniesione koszta będą czynnikiem skłaniającym nas do zakupu auta mimo widocznych wad, które w chwili zakupu zostaną przyćmione pod wpływem adrenaliny i emocji.

Jaka forma sprzedaży i jaki dowód zakupu?

Kupując u mnie macie Państwo pewność, że zawsze na zakupiony towar otrzymacie albo Fakturę VAT marża, albo FVAT 23%-oba dokumenty zwalniają Państwa z opłaty skarbowej w Urzędzie Skarbowym, czyli nie ponosicie tych kosztów, co przy droższych autach generuje koszt nawet kilkuset złotych. Taka forma sprzedaży to unikanie problemów, wiadomo od kogo zostało auto kupione a nie podpisywanie podrabianych umów nie wiadomo z kim, co niesie za sobą konsekwencje prawne.