Sprawdzenie przebiegu po numerze rejestracyjnym

Sprawdzenie przebiegu po numerze rejestracyjnym

Jak sprawdzić przebieg samochodu? W dzisiejszych czasach kupić samochód ze skręconym licznikiem jest zapewne łatwiej niż taki, który ma oryginalny przebieg, nie mniej jednak nie oznacza to, że kupujący zostają sami sobie bez żadnych środków do „walki”. W cywilizowanych krajach przebieg samochodu wpisuje się choćby przy okazji okresowego badania technicznego, co potem można na odpowiedniej stronie sprawdzić. Czy można by tak u nas zrobić?A i owszem, ale chyba dla niektórych rządzących jest to nieopłacalne i łatwiej/szybciej podnieść kolejne akcyzy,podatki itd, zamiast łatać dziurę budżetową karami dla oszustów…No ale nie będę wylewał tutaj żali na władzę, tylko podam kilka stron, gdzie można sprawdzić przebieg.

 

Dania – możemy sprawdzić przebieg wpisując nr VIN lub oryginalny nr rejestracyjny (dane te będą w dokumentach pojazdu)

Szwecja – możemy sprawdzić przebieg wpisując  oryginalny nr rejestracyjny (dane te będą w dokumentach pojazdu)

Belgia – możemy sprawdzić przebieg mając nr car-pass, niestety większość aut w PL nie posiada go, przynajmniej tak twierdzą sprzedawcy, którzy mają coś do ukrycia.

Anglia- możemy sprawdzić przebieg mając numer rejestracyjny oraz MOT.

Niestety mniejsze szanse mamy, jeśli chodzi o auta z Niemiec czy Holandii, tutaj zostaje nam szukać po numerze VIN w ASO. W przypadku Holandii jest jeszcze szansa, że znajdziemy w sieci stare ogłoszenie holenderskie, jeśli czas, który upłynął od sprowadzenia do sprawdzenia nie jest zbyt długi. Lub możemy posłużyć się ewentualnie stroną, gdzie możemy sprawdzić przebieg samochodu z Holandii.

Jeszcze jakieś pomysły?